Agility – kilpailut

Rauman Käyttö- ja Seurakoirat ry viralliset agilitykilpailut 9.-10.12.2023

Kilpailut pidetään RKS:n puolilämpimässä hallissa Eurajoella, osoitteessa Lapijoentie 6.

Tuomarina kisoissa Sari Mikkilä.

Lauantaina luvassa kolme rataa 1-luokkalaisille (2 x agi ja 1 x hyp) sekä neljä rataa pienille kolmosille (2 x agi ja 2 x hyp)

Sunnuntaina 2-luokkalaisille kolme rataa (2 x agi ja 1 x hyp) ja isoille kolmosille neljä rataa (2 x agi ja 2 x hyp)

Kisakirje: http://rks.fi/wordpress/wp-content/uploads/2023/12/Kisakirje_joulukuu2023.pdf

Aikataulu: http://rks.fi/wordpress/wp-content/uploads/2023/12/Pikkujoulukisat-aikataulu-1.pdf

Lähtölista: http://rks.fi/wordpress/wp-content/uploads/2023/12/Pikkujoulukisojen-lahtolistat.pdf

· 14. – 15.10.2023 Jari Suomalainen

· 9. – 10.12.2023 Sari Mikkilä

· 30.12.2023 Kari Jalonen

· 27. – 28.1.2024 Mikko Aaltonen

· 13. – 14.4.2024 Ville Liukka

· 5. – 7.7.2024 Heinähumpat: Marko Kivihalme, Marja Lahikainen, Riikka Kankainen

· 21. – 22.9.2024 Mona Liljegren

· 16. – 17.11.2024 Reetta Pirttikoski

  • 6. – 7.1
    • Pe 2lk. ja 3lk., La 1lk. ja 3lk. Tuomari Kari Jalonen
  • 29. – 30.4
    • La 2lk. ja 3lk., Su 1lk. ja 3lk. Tuomari Henri Luomala
  • 14.-16.7 Heinähumpat
    • tuomarit Reetta Pirttikoski ja Jenny Naumanen
  • 14. – 15.10 RKS seuramestaruudet
    • tuomari Jari Suomalainen
  • 9. – 10.12
    • tuomari Sari Mikkilä
  • 30.12 Kinkunsulatuskisat kolmosluokille
    • tuomari Kari Jalonen
  • 6.1. 3 luokat, tuomari Jari Helin PERUTTU koronatilanteen vuoksi
  • 9.-10.4
    • kaikki luokat, tuomari Henri Luomala
  • 22.-24.7. Heinähumpat
    • kaikki luokat, tuomarit Petr Pupik ja Tommi Raita-Aho,  australianpaimenkoirien ja collieiden mestaruudet
  • 24.-25.9.
    • kaikki luokat, tuomari Arto LaItinen, RKS:n seuramestaruudet
  • 3.-4.12.
    • kaikki luokat, tuomari Salme Mujunen

Kilpailuiden tiedot tarkentuvat myöhemmin

RKS:n viralliset agilitykilpailut vuonna 2021

  • la 9.1. -10.1 (hallissa)
    • Kaikki luokat, Tuomari Markku Kaukinen
  • 20.3.-21.3  (hallissa)
    • kaikki luokat, Tuomari Hilpi Yli-Jaskari
  • 15.5.- 16.5 Piirinmestaruudet (hallissa)
    • kaikki luokat, Tuomari Markku Kaukinen
  • 4.9.-5.9 (kentällä) 
    • kaikki luokat, Tuomari Asko Jokinen
  • 9.10.-10.10 (hallissa) 
    • kaikki luokat, Tuomari Hilpi Yli-Jaskari
  • 11.12.-12.12 (hallissa) 
    • kaikki luokat, Tuomari Marko Mäkelä